26 жовтня у мультимедійному залі Національного транспортного університету викладачі кафедри теорії та історії держави і права та студенти університету відзначали свято «День української писемності та мови».

  

Розпочала урочистість привітальним словом завідувачка кафедри теорії та історії держави і права, професорка Ірина Автушенко. Ірина Борисівна наголосила, що це знаменне для України свято тісно пов’язане із уже традиційними конкурсами І етапом ХІVМіжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІVМіжнародним конкурсом української мови імені Петра Яцика. Як голова оргкомітету, пані Ірина оголосила членів конкурсного комітету, до якого увійшли: доц. Зінченко О. З., ст. викл. Шкода А. В, ст. викл. Остапко О. М., ас. Горбань Г. М. та побажала успіхів студентам на науковому терені.

  

Продовжили святкове засідання працівники Бібліотеки НТУ. Вони презентували новинки, що надійшли до фонду бібліотеки і тепер допомагають студентам у їх наукових дослідженнях.

  

Під керівництвом філологині кафедри теорії та історії держави і права Зінченко О. З. презентували свої теми:

·      Серпутько Крістіна (студентка факультету економіки і права) – «Художня література як генератор творення норм літературної мови».

·      Магда Анна (студентка факультету економіки і права) – «Система українського правопису».

·      Нечитайло Вікторія та Нечитайло Вероніка (студентки факультету менеджменту, логістики та туризму) – «Українська мова у світі».

Під керівництвом філологині Шкоди А. В. презентували свої теми:

·      Матвєєва Наталія, Коваль Арсеній, Ткалич Емануелла (студенти факультету транспортних та інформаційних технологій) – «Історична пам'ять в топонімії України»;

·      Ніцун Тетяна та Улезько Анастасія (студенти факультету транспортних та інформаційних технологій) – «Зв'язок мови із суспільством».

·      Гайова Роксолана (студентка факультету економіки і права) – «Найвідоміші постаті в перекладацькій діяльності зарубіжної літератури українською мовою».

Святкове засідання було помережане поетичними виступами студентів факультету менеджменту, логістики та туризму Кузьмича Антона та Онищенко Вероніки; студентів факультету транспортних та інформаційних технологій Дрожжи Дмитра, Колос Марини, Шапрана Максима, Сидорової Тетяни, студентів факультету економіки і права Ашейкіна Олександра, Хомченка Микити. Прочитали власні поезії студентки факультету економіки і права Андрієва Анна і Галась Мар’яна та студент факультету транспортних та інформаційних технологій Берлянд Максим.

Важлива роль у цікавому проведенні святкового засідання належить ведучим Цуркан Івану і Бєєвій Катерині – студентам факультету менеджменту, логістики та туризму.

Головними у студентських виступах були теми вшанування української мови, поширення її у всіх сферах, бажання у майбутньому долучитися до державотворення, досягти успіхів на науковому терені.

Кожен, хто був на святі, вийшов з переконанням, що надзвичайно талановитою та патріотичною є студентська молодь Національного транспортного університету. І саме вони творитимуть майбутнє України.