ЮВІЛЕЙНА 80-ТА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКОГО СКЛАДУ, АСПІРАНТІВ, СТУДЕНТІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ ВІДОКРЕМЛЕНИХ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ УНІВЕРСИТЕТУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
тел.+38(044)280-99-51У травні 2024 р. в Національному транспортному університеті відбулась ювілейна 80-та конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та працівників відокремлених структурних підрозділів університету.
Науково-педагогічні працівники кафедри теорії та історії держави і права й студенти різних факультетів взяли участь в організації та проведенні конференції. Відтак, на кафедрі теорії та історії держави і права функціонувало дві підсекції: 1. Теорії та історії держави і права; 2. Української мови за професійним спрямуванням.
16 травня 2024 р. проводилася робота підсекції теорії та історії держави і права. Цьогоріч на цей день випало прекрасне національне свято – День української вишиванки, яке щорічно відзначається в Україні й за її межами в третій четвер травня. Отож, символічно при відкритті роботи підсекції і виголошенні вітальної промови, завідувачка кафедри, докторка історичних наук, професорка Ірина Автушенко слушно зауважила про символізм цього свята, його історію та значення для сучасного покоління українців. Вона відзначила, що: «Вишиванка – це наша історія, яка дійшла до нас із глибини віків. Це культурологічний код нашої нації, яку сьогодні намагаються знищити…». І дійсно, в аудиторії панувала святково-академічна атмосфера, викладачі та студенти були одягнуті в національний український одяг.
У ході роботи підсекції теорії та історії держави і права, було заслухано сім доповідей студентів та п’ять доповідей викладачів. Усі вони були актуальними, змістовними та стосувалися історії України та української культури. До складу журі увійшло п’ять викладачів кафедри: проф. Автушенко І. Б., доц. Гержод Г. І., доц. Глушенок Н. М., доц. Шліхта І. В. та доц. Левенець О. М. Згодом, за рішенням журі, було визначено призові місця між студентами-конкурсантами. Відтак, перше місце присуджено студентці І курсу факультету менеджменту, логістики та туризму – Тетяні Суходольській за доповідь на тему: «Голодомор 1932–1933 років як інструмент утвердження радянської влади в Україні» (науковий керівник: проф. Автушенко І. Б.). Друге місце посіла студентка І курсу факультету транспортних та інформаційних технологій – Анастасія Чугай (науковий керівник доц. Гержод Г. І.). Третє місце зайняла студентка І курсу факультету транспортних та інформаційних технологій Валерія Жирна (науковий керівник доц. Гержод Г. І.). На завершення роботи підсекції, проф. Автушенко І. Б. акцентувала увагу на важливості історії України та національної пам’яті для формування патріотичного світогляду сучасної української молоді. Епілогом до завершення роботи підсекції став вислів давньоримського філософа Цицерона – «Історія – це вчителька життя».
17 травня 2024 року працювала підсекція української мови за професійним спрямуванням. На підсекції конференції заслухано й обговорено наукові доповіді, представлені студентами: Андрієвою Анною (гр. ФП-І-1), Потокіною Стефанією (гр. ФТ-І-1), Нечупій Марією (гр. ФП-І-1), Козубенко Оленою (гр. ТК-І-1), Серпутько Крістіною (гр. ФП-І-1), Фоменко Камілою (гр. ФП-І-1), Яременко Анною (гр. МП-І-1), Козебним Артемом (гр. МП-І-1), Гайовою Роксоланою (гр. ФП-ІІ-1), Курбановою Айсун (гр. МЕ-ІІІ-1).
В обговоренні взяли участь викладачі секції: доц. Зінченко О. З., доц. Малінська Г. Д., ст. викл. Остапко О. М., ст. викл. Шкода А. В., асистент Горбань Г. М.
Перше призове місце за успішну презентацію наукової теми «Суржик як соціолінгвістичний феномен у студентському середовищі» посів студент гр. МП-І-1 Кузебний Артем (науковий керівник ст. викл. Остапко О. М.). Друге призове місце посіла студентка гр. ФП-І-1 Нечупій Марія за успішну презентацію теми «Використання та роль діалектизмів у творчості сучасних музичних виконавців» (науковий керівник доц. Зінченко О. З.). Третє місце посіла студентка гр. МЕ-ІІІ-1 Курбанова Айсун (науковий керівник ас. Горбань Г. М.), за успішну презентацію наукової теми «Лексико-семантичні процеси в межах економічної терміносистеми».