ТЕМАТИЧНІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ НА КАФЕДРІ ТЕОРІЇ ТА ІСТОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА НТУ
тел.+38(044)280-99-51Цього річ День української писемності та мови святкували 27 жовтня.
Студенти всіх факультетів Національного транспортного університету долучились до різних заходів з нагоди свята.
Студенти групи ЕМ-І-1 автомеханічного факультету взяли участь в тестуванні «Ми знаємо українську мову».
Команда групи ТП-ІІ-2 факультету економіки та права була активним учасником дискусії «Мова – ДНК нації».
В студентських групах Факультету транспортного будівництва на практичному занятті з української мови за професійним спрямуванням, під керівництвом асистента кафедри Горбань Галини Михайлівни було проведено літературні читання, присвячені діяльності Нестора Літописця, Кирила та Мефодія (заслухали доповіді Чабанівської Олександри (БД-2-2), Хоменко Вікторії (БД-1-1т). Студенти декламували вірші українських поетів (Савченко Павло, ТК-2-1) та читали власні вірші про трагічні події сьогодення (Беланова Юлія, ОМ-2-1). Студент Кисіль Богдан, МТ-2-1, намалював олівцем портрет Кобзаря. Під супровід гри на гітарі (Тимошенко Дмитро, БД-2-2) студенти виконали пісню «Червона рута». На завершення студенти заспівали Гімн України.
Студенти 1 курсу факультету економіки та права групи ЕП-І-1 із викладачкою Ольгою Зінченко відвідали Музей книги і друкарства України. Музей розташований в колишній монастирській друкарні Києво-Печерської лаври. Захопливу та змістовну екскурсію-лекцію провела наукова співробітниця цього музею та відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури НАН України, кандидатка філологічних наук Галина Карпінчук.
Студенти ознайомилися з історією книгописання та книгодрукування з XI ст. і до сьогодні, а також з непростою долею української книжки. Вони відкрили для себе таємниці виготовлення паперу, письма на бересті та створення справжнього чорнила з дубових галів. Екскурсія пройшла на одному подиху: велика кількість старовинних експонатів, включаючи друкарські верстати, стародавні книги та факсимільні видання у срібних і оксамитових палітурках, справила незабутнє враження.
Першокурсники мали можливість побачити такі історичні перлини, як першу українську друковану книгу "Апостол" 1574 року, Острозьку Біблію 1581 року, перший україномовний буквар 1857 року, факсимільне видання Пересопницького Євангелія та прижиттєві видання творів Тараса Шевченка.
Відвідування цього музею сприятиме зміцненню національної самоідентичності та надихатиме на любов до книги і читання.
25 жовтня 2024 р. з ініціативи старшого викладача кафедри Шкоди Антоніни Володимирівни студенти Факультету менеджменту, логістики та туризму долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту з української мови, текст якого написала сучасна українська письменниця Оксана Забужко.