День української писемності та мови на кафедрі теорії та історії держави і права ФЗДН НТУ

Події українського минулого неодноразово доводили, що мова, – має значення. Викладачі-філологи кафедри теорії та історії держави і права НТУ разом із студентами різних факультетів також долучилися до відзначення такої важливої, для нашого суспільства, події.     

Відтак, 25 жовтня 2024 р. з ініціативи старшого викладача кафедри Антоніни Володимирівни Шкоди студенти долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту з української мови, текст якого написала сучасна українська письменниця Оксана Забужко.

В рамках відзначення Дня української писемності та мови, 26 жовтня студенти першого курсу із кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри Ольгою Зіновіївною Зінченко відвідали Музей книги і друкарства України. Музей розташований в колишній монастирській друкарні Києво-Печерської лаври. Захопливу та змістовну екскурсію-лекцію провела наукова співробітниця цього музею та відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури НАН України, кандидатка філологічних наук Галина Карпінчук. Студенти ознайомилися з історією книгописання та книгодрукування з XI ст. і до сьогодні, а також з непростою долею української книжки. Вони відкрили для себе таємниці виготовлення паперу, письма на бересті та створення справжнього чорнила з дубових галів. Екскурсія пройшла на одному подиху: велика кількість старовинних експонатів, включаючи друкарські верстати, стародавні книги та факсимільні видання у срібних і оксамитових палітурках, справила незабутнє враження.Першокурсники мали можливість побачити такі історичні перлини, як першу українську друковану книгу «Апостол» 1574 р., Острозьку Біблію 1581 р., перший україномовний буквар 1857 р., факсимільне видання Пересопницького Євангелія та прижиттєві видання творів Тараса Шевченка. Відвідування цього музею сприяє зміцненню національної самоідентичності та надихає на любов до книги і читання.

З нагоди святкування Дня української писемності та мови, – 27 листопада в студентських групах на практичному занятті з української мови за професійним спрямуванням, під керівництвом старшого викладача кафедри Галини Михайлівни Горбань були проведені літературні читання, присвячені діяльності солунських братів Кирила та Мефодія, а також Нестора Літописця. Студенти декламували вірші українських поетів-класиків і сучасних поетів. Окрім того, деякі здобувачі вищої освіти читали власні вірші про трагічні події українського сьогодення. Цікавинкою стало й те, що під супровід гри на гітарі студенти виконали пісню «Червона рута» відомого українського композитора Володимира Івасюка. На завершення студенти заспівали Гімн України.

Цьогоріч в День української писемності та мови студенти всіх факультетів НТУ долучились до різних заходів з нагоди свята. Відтак, одна із студентських команд під керівництвом доцента Ганни Дмитрівни Малінської взяли участь в тестуванні «Ми знаємо українську мову». Згодом, друга команда студентів була визнана переможцем дискусії «Мова – ДНК нації».

Проведення подібних заходів, відзначення національних свят, вшанування визначних подій української історії та культури в студентському середовищі, має вагоме значення для навчання та виховання національно свідомої української молоді. Викладачі кафедри теорії та історії держави і права всіляко намагаються прищепити своїм студентам любов до української мови, літератури та історії нашого народу.